Barion Pixel
Blog post

Jégmadár – letölthető színező #34

A november hónapra választott jégmadár igazi ínyencség lesz a közös festések között: csodálatosan színpompás jószág – és azt kell mondanom, hogy a harciasságával meglehetősen belopta magát a szívembe, pedig nem mondhatom, hogy nagy rajongója lennék a madaraknak.

Mivel kisebb halakkal és vízi rovarokkal táplálkozik, ezért a hasa a száraz levelek színére emlékeztet (így a vízi élőlények nem gyanakszanak), míg a hátán lévő tollak a víz színeihez hasonlítanak, hogy felülnézetből – vagyis a ragadozó madarak nézőpontjából – szintén ne legyen feltűnő.

Bár nagyon sok jégmadárral nem találkozhatsz Magyarországon, azért egész évben érdemes figyelni rájuk a vízpartokon, mivel nem költöző madár. Ha ennél többet is szeretnél megtudni a jégmadárról, továbbra is a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület honlapját ajánlom szeretettel.

A jégmadár festést élőben közvetítem a Youtube-csatornámon 2022. 12. 04-én (vasárnap) 16.00 órás (CET) kezdéssel, de ha nem tudnál részt venni rajta, a videó visszanézhető marad.

Így csináld

Először töltsd le a sablont a blogkönyvtárból. Ehhez fel kell iratkoznod a hírlevélre, és pár percen belül (amint visszaigazoltad a feliratkozást) már meg is kapod a jelszót, ami a blogkönyvtár eléréséhez szükséges. (Ha nem kapod meg, a Spam vagy Promotions mappában is nézz körül, illetve a jelszó a feliratkozást megerősítő oldalon is ott van). Ha már feliratkoztál, a jelszót megtalálod az utolsó hírlevél alján.

Jégmadár | madaras színező | akvarell festés kezdőknek

Nyomtasd ki a színezőt. A letöltött fájl egy PDF, amin A4 méretben szerepel a madár. Ha kisebben vagy nagyobban szeretsz dolgozni, nyugodtan nyomtasd más méretben.

Ha akvarellel festesz, figyelned kell, hogy akvarell papíron dolgozz, ehhez két opciód van:

  1. egyből akvarell papírra nyomtatod a sablont. Ekkor arra kell figyelned, hogy ne legyen túl vastag a papír, 180 grammnál vastagabb papírt már nem biztos, hogy elvisz a nyomtató.
  2. kinyomtatod a sablont fénymásoló papírra, majd lightbox (ablak) vagy indigó segítségével átrajzolod a kedvenc akvarell papírodra.

Ebben a videóban 5 technikát mutatok a sablonok akvarell papírra történő átmásolására.

Ha nem akvarellel dolgozol, akkor is mindig figyelj rá, hogy az általad választott technikának megfelelő papíron dolgozz.

Most már nincs más hátra, mint részt venni a közös festésen és megosztani a kész alkotást! Ha kiteszed az instagramra, mindenképp jelölj meg @imeldagreens néven, vagy küldd el a munkádat emailben/facebookon keresztül.

Post a comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Previous Post

Next Post

Adatkezelési tájékoztató | Általános Szerződési Feltételek